Danas je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić, a uz prisustvo obrtnika i poduzetnika sa područja općine Bužim, potpisao zaključke o isplati poticajnih sredstava za 2021.godinu za sve one subjekte koji su se prijavili na javni poziv. Za poticaj obrtnicima i poduzetnicima ukupno će biti isplaćeno 80.000,00 KM u četiri mjere  od poticaja novoosnovanim obrtima i poduzećima, poticaj za prijem novih uposlenika, sufinasiranje  administrativnih troškova osnivanja obrta ili poduzeća, te troškova osiguranja za uposlene tokom pandemije. Na javni poziv prijavilo se ukupno 97 poduzetnika i obrtnika što je svakako značajan broj za lokalnu zajednicu.

Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić se zahvalio obrtnicima i poduzetnicima što su uspjeli zadržati svoje radnike na radnim mjestima u vrijeme pandemije, te posebno naglasio:-“Ove godine smo planirali budžetom poticaj za privrednike i vjerujem da će se ta praksa nastaviti i narednih godina i sa većim iznosom. Ja se želim zahvaliti svim vijećnicima koji su podržali ovogodišnji budžet u kojem smo po prvi put planirali ovakvu vrstu podrške za  poduzeća i obrte“.

U narednih nekoliko dana poticaji će biti isplaćeni na račune svih poduzeća i obrta.