U Sali za sastanke Kabineta Općinskog načelnika održan je sastanak sa predstavnicima UNDP na temu Izrada financijskih mehanizama za provedbu mjera energetske efikasnosti općine Bužim

Na početku sastanka ispred Općinskog načelnika prisutne je pozdravio Koordinator za SECAP (Akcioni plan održivog upravljanja energijom i prilagođavanja klimatskim promjenama) Krupić Senad koji je upoznao prisutne o načinu izrade i usvajanja  SEKAP-a, te aktivnostima koji se sada vode na području općine Bužim tj, o izradi predračuna za utopljavanje objekata na području općine Bužim koji u ime UNDP radi poduzeće Euroing doo Bihać.

Koordinator ispred UNDP Goran Štefanić se zahvalio na organizaciji sastanka, te istekao da je općina Bužim jedna od 36 općina koja je usvojila SECAP i ušla u krug općina koje će uz pomoć konsultanatske  firme Zagrebinvest Izraditi financijske mehanizme za provedbu mjera energetske efikasnosti općine Bužim.

Koristimo priliku da još jednom obavjestimo građane općine Bužim da će u narednom periodu predstavnici Euringa doo obilaziti privatne individualne stambene objekte te snimiti stanje njihove energetske efikasnosti.

.