Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić danas je u Bihaću prisustvovao zajedničkom potpisivanju ugovora između predstavnika lokalnih zajednica i resornog Ministarstvom za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša.

Načelnik Nanić je zajedno sa predstavnicima ostalih gradova USK-a u zgradi vlade, potpisao ugovor o dodjeli namjenskih sredstava iz ekoloških naknada za 2019. godinu sa pomenutim ministarstvom.

Ugovori su potpisani za implementaciju projekata kojima su lokalne zajednice aplicirale za dodjelu ekoloških sredstava u 2019. godini.

Ukupna vrijednost danas potpisanih ugovora za sve općine je 285.000,00 KM.

U okviru sredstava i potpisanih ugovora općina Bužim sufinansirati će projekat izgradnja “LED RASVJETE” na području općine Bužim, a iznos sredstava koji je dodjeljen općini Bužim iznosi 16.685,00 KM. Rok za realizaciju projekta je 5 mjeseci od datuma doznačavanja sredstava.