Na poziv domacina Opcinski načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić danas je svojim prisustvom uveličao svečanost obilježavanja Dana džemata u Kočevju R. Slovenija. Kako Općina Bužim ima prijateljske odnose sa Općinom Kočevje, načelnik Nanić želio je da se ta dobra praksa nastavi i u buduće.

Jedna zanimljivost koja je privukla pažnju jeste svakako ime našeg generala Izeta Nanića na dresovima ekipe iz džemata Maribor.

Ništa tu ne bi bilo čudno da u ekipi ima neko od Krajišnika ili Buzimljana. Naime, ekipu čine igrači iz svih drugih dijelova BiH. Ovo je još jedan od dokaza da ce se ime našeg generala Izeta Nanića ako Bog da prenostiti sa koljena na koljeno, kako kaze pjesma: “Zauvijek će živjet slavno ime Nanića”.

Nakon sportskih aktivnosti kojima je obilježen Dan džemata upriličeno je druženje gdje se načelnik Nanić družio se našim sugrađanima koji žive i rade u R. Sloveniji.