Danas je u Kabinetu općinskog načelnika održan radni sastanak, Općinskog načelnika Mersudina Nanića i novoizabranog direktora JU Kantonalni fond za pomoć u stambenom zbrinjavanju i zapošljavanju boračkih populacija Suvada Šahinovića, sa saradnicima. Na sastanku su razmatrana pitanja iz domena boračko-invalidske zaštite i načina kako pomoći ugroženim borcima na području općine Bužim u djelu koji se može finansirati iz budžeta općine Bužim i Fonda za stambeno zbrinjavanje boračkih populacija USK-a. Općina Bužim i Fond za stambeno zbrinjavanje USK-a u narednom će periodu, a u suradnji sa Koordinacijom boračkih udruženja, nastaviti pozitivnu suradnju u nastojanju da se kroz razne vidove pomoći pomogne najugroženijim boračkim populacijama, što će definisati svojim programima.

Zajednički stav nakon održanog sastanka je da samo zajedničkim radom svih nas možemo postići cilj zbog kojeg institucije i postoje, a to je da u ovom teškom periodu koje je zahvatilo sve nas, olakšamo našim građanima njihove životne potrebe i omogućimo im brži način ostvarivanja prava koja im po zakonu pripadaju.