Općinski načelnik Općine Bužim Zikrija Duraković u svome kabinetu ugostio je i održao sastanak sa predstavnicima Udruženja mladih Bužim. Tema i povodom održanog sastanka bila je incijativa i projekt uređenja ekološkog parka “Borik” koji planiraju realizirati u narednom periodu.

Pored ovog projekta i redovnih aktivnosti koje UMB provodi u Slobodarskim danima i Danima općine Bužim prezentirani su i drugi projekti koje mladi Bužima imaju u planu u narednom periodu realizirati.

Nakon održanog sastanka Općinski načelnik Duraković zajedno sa saradnicima  i predstavnicima UMB obišao je prostor planiran za realizaciju projekta ekološki park “Borik“ gdje je dogovorena dinamika i način uređena u narednom periodu.

Projekat uređenja parka financijski je podržao institut za razvoj mladih KULT Sarajevo i Općina Bužim dok je koordinator na projektu ispred UMB je Jasmina Krupić. Već u narednim danima članovi UMB će početi sa radovima na uređenju parka o čemu ćemo vas blagovremeno informisati.

Više slika pogledajte fb stranici JU “Centar za kulturu, sport i informisanje”