Večeras je u rad svečano puštena novoinstalirana rasvjeta u ulici “Sarajevska” u MZ Bužim. Polovinu potrebnih sredstava je financirala općina Bužim, dok su drugu polovinu prikupili mještani. Ovi vrijedni mještani u narednom periodu kako su kazali imaju za cilj da do kraja godine asfaltiraju preostali dio puta koji spaja  Sarajevsku ulicu sa MZ Brigovi, za koji već postoje obezbijeđena sredstva sa kantonalnog nivoa u iznosu od oko 40.000 KM.

“Ova ulica je imala rasvjetu i prije rata, na žalost morali su čekati dvadeset godina. Općina Bužim će u budžetu za 2016. godinu planirati sredstva u iznosu od oko 20.000 KM za navedeni put, čime će  sve ulice u centru općine Bužim biti asfaltirane, a i osvjetljene rasvjetom. Ostaju još dvije mjesne zadjenice u općini Bužim koje nemaju rasvjetu, ali će u  narednom periodu i one biti riješene”, rekao je načelnik općine Agan Bunić. U prilogu pogledajte izjavu načelnika Bunića: