Kategorije

Grafički standardi

Grb Općine Bužim

Grb Bužima temelji se na povijesnom grbu u moderniziranoj izvedbi: u plavom četiri crvene kružne kule povezane ljubičastim zidinama, iznad njih polumjesec, ispod ljiljan, oba zlatna, ispred desne kule ruka koja drži malj (“topz”) i ratni čekić (“nadžak”), a ispred lijeve kule stoji viter koji drži zastavu, opasan sabljom i iznad njega polumjesec i dvije zvijezde, sve zlatno, i preko svega zeleni panel u kojem je vrh strelice između dvije ptice, isto sve zlatno. Ispod štita je zelena vrpca na kojoj je bijelo ime općine. Koriste se bijele zastave s grbom u sredini. Odluka o grbu općine Bužim je usvojena, 05.02.1996, Službeni glasnik općine Bužim, br. 6/96, 08.02.1996. godine.

Logo općine Bužim i sve njegove varijacije predstavljaju zaštićenu marku. Navedeni grafički standardi se moraju striktno poštovati. Upotreba navedenog  loga je striktno namijenjena za potrebe općine Bužim, medijske i poslovne partnere. Svaka druga upotreba bez odobrenja je striktno zabranjena i podliježe zakonskim sankcijama. Autor ovog grba je Sead Emrić.