Na osnovu člana 15. Stav (1) tačka 2. Zakona o principima lokalne samouprave u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine Federacije Bosne i Hercegovine“ br. 49/06 i 51/09), člana 38. Stav (1) tačka 6. Statuta Općine Bužim („Službeni glasnik općine Bužim“, br. 12/15), člana 19. Odluke o izvršavanju Budžeta Općine Bužim za 2022. godinu („Službeni glasnik općine Bužim“, br. 1/22), Odluke o uslovima i načinu dodjele bespovratnih financijskih sredstava namijenjenih podršci privatnim preduzećima i obrtnicima za ublažavanje posljedica uzrokovanih stanjem nesreće (COVID-19) na području Općine Bužim (br. 02-04-973/22 od 28.03.2022. godine i Odluke o izvršavanju budžeta ekonomski kod 614511 Subvencija privatnim preduzećima i obrtnicima,Općinski načelnik o b j a v lj u j e :

J A V N I P O Z I V

Pozivaju se privatna preduzećima, preduzetnici i obrtnici (u daljem tekstu: kandidati) sa prostora općine Bužim koji ispunjavaju uvijete iz Javnog poziva da apliciraju na isti. Novčana sredstva su obezbijeđena u Budžetu Općine Bužim za 2022. godine.
Opći kriteriji za odabir kandidata su slijedeći:

 da je registracija izvršena kod nadležnog organa,
 da obavlja djelatnost na području općine Bužim u vidu osnovnog zanimanja.

Posebni kriteriji za odabir kandidata po pojedinim vrstama podrške definisani su Odlukom o uslovima i načinu dodjele bespovratnih financijskih sredstava namijenjenih podršci privatnim preduzećima i obrtnicima za ublažavanje posljedica uzrokovanih stanjem nesreće (COVID-19) na području Općine Bužim br. 02-04-973/22 od 28.03.2022, kako slijede:

1. PODRŠKA NOVOOSNOVANIM KANDIDATIMA U 2021. GODINI – PERIOD COVID-A

Uvjeti:
 da je registriran kod nadležnog organa Općine Bužim u 2021. godini, da djelatnost obavlja u vidu osnovnog zanimanja,
 da ima sjedište i obavlja djelatnost na području Općine Bužim.

• izjavu da obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
• da imaju otvoren i aktivan račun u banci, koji se vodi na ime registriranog Kandidata.

2. PODRŠKA KANDIDATIMA U SUFINANSIRANJU NOVIH UPOSLENIKA U 2021. GODINI – PERIOD COVID-A,

 da je registriran kod nadležnog organa Općine Bužim,
 da ima sjedište i obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
 da djelatnost obavlja u vidu osnovnog zanimanja,
 dokaz da je u 2021. godini prijavitelj zaposlio jednog ili više uposlenika, te održao zaposlenost minimalno jednog uposlenika u periodu od 01.01.2021. do 31.12.2021. godine.

• izjavu da obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
• da imaju otvoren i aktivan račun u banci, koji se vodi na ime registriranog Korisnika.

3. SUFINANSIRANJE ADMINISTRATIVNIH TROŠKOVA OSNIVANJA KANDIDATA U 2021. GODINI – PERIOD COVID-A,

 da je registriran kod nadležnog organa,
 da ima sjedište i obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
 da djelatnost obavlja u vidu osnovnog zanimanja,
 da posjeduje uplatnice o izvršenim uplatama administrativnih taksi osnivanja i taksi ovjere dokumentacije za period od 01.01.2021. do 31.12.2021. godine.

• izjavu da obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
• dokaz o uplatama administrativnih taksa i taksa za ovjeru,
• da imaju otvoren i aktivan račun u banci, koji se vodi na ime Kandidata

1. SUFINANSIRANJE DOSPJELIH OBAVEZA PIO/MIO I ZDRAVSTVENO OSIGURANJE UPOSLENIH U PERIODU 2021. GODINA – PERIOD COVID-A.

 da je registriran kod nadležnog organa,
 da posjeduje uplatnice o izvršenim uplatama PIO/MIO i zdravstvenog osiguranja

• izjavu da obavlja djelatnost na području Općine Bužim,
• dokaz o uplatama dospjelih obaveza PIO/MIO i zdravstvenog osiguranja za period od 01.01.2021. do 31.12.2021. godine.
• kopija transakcijskog računa banke Korisnika.

Napomena: Zainteresirani prijavitelji koji ispunjavaju uvjete iz Odluke imaju pravo prijave na maksimalno dvije (2) mjere.
Zahtjev za ostvarivanje prava na novčanu podršku za 2021. godinu može se preuzeti sa službene internet stranice Općine Bužim, www.opcinabuzim.ba ili u prostorijama Općine, Služba za razvoj i poduzetništvo, svakim radnim danom u vremenu od 07:30-16:00 sati, kao i sve dodatne informacije možete dobiti na broj telefona 037/419-517.

Ispunjen zahtjev sa svom potrebnom dokumentacijom se mora dostaviti u zatvorenoj koverti preporučenom poštom ili lično putem pisarnice Općine Bužim (šalter br.4) tokom radnih dana (ponedjeljak – petak), u periodu od 07:30 do 16:00 sati na adresu:

OPĆINA BUŽIM-OPĆINSKI NAČELNIK
Komisija za ocjenu prijava za odobrenje i dodjelu subvencije, Ul. 505. Viteške brigade br.26, 77245 Bužim sa naznakom: „Javni poziv za dodjelu poticajnih sredstava privatnim preduzećima i obrtnicima za 2021. godinu“.

Nakon utvrđivanja ispunjenih uslova i rangiranje rang liste za dodjelu poticaja, zaključkom Općinskog načelnika će se odobriti isplata novčane podrške. Korisnik subvencije je obavezan da po isplati sredstava u roku od 30 dana dostavi izvještaj o pravdanju istih, a koji se dostavlja putem Općinskog načelnika nadležnim službama (02/2 i 02/3).

Javni poziv bit će objavljen na Oglasnoj ploči općine Bužim, službenoj stranici Općine Bužim i lokalnim portalima, te ostaje otvoren 15 dana od dana objave.
Obrađivač:
Služba za razvoj i poduzetništvo

OPĆINSKI NAČELNIK
Mersudin Nanić, dipl.ing.inf

JAVNI POZIV I ZAHTJEV  MOŽETE PREUZETI OVDJE:

-JAVNI POZIV OBRTNICI/PODUZEĆA

-Zahtjev