Općinski načelnik Merudin Nanić potpisao je danas ugovor sa  direktorom poduzeća “RGG INŽENJERING”  Senadom Karajićem o izradi elaborata geološkog i geotehničkog ispitivanje tla i izrade glavnog projekta sanacije klizišta u naselju Velići u ukupnoj vrijednosti od 6.786,00 KM.

Nakon potpisibanja ugovora načelnik općine Mersudin Nanić je posebno naglasio:”Klizište u naselju Velići na asfaltnom putu koji povezuje Mjesne zajednice Bag i Elkasova Rijeka sa središtem općine je aktivno već nekoliko godina i ugrožava bezbjednost saobraćaja na ovom dijelu lokalnog puta. Da bi sanacija bila uspješna i urađena prema građevinskim standardima potpisali smo ugovor o geološkom i geotehničkom ispitivanju, te izradi glavnog projekta sanacije klizišta kojim će se riješiti klizište na ovom lokalnom putnom pravcu”.