Mladi i obrazovani ljudi su sigurna budućnost Općine Bužim i države Bosne i Hercegovine. Prema riječima Općinskog načelnika Mersudina Nanića mladi ljudi su naše pravo bogatstvo, oni su ti koji imaju znanja, imaju informacije i jako je bitno znati kako vide nastavak školovanja u Bosni i Hercegovini, te kakvi su njihovi planovi za budućnost.

Danas je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić primio učenike generacije  i njihove roditelje, Srednje mješovite i Osnovnih škola sa područja općine Bužim, te im čestitao na postignutom rezultatu. Novčano su nagrađeni svi učenici generacije od strane općine Bužim, a Općinski načelnik je u svom obraćanju učenicima i njihovim roditeljima posebno naglasio:

-„Vjerujem da ste već odlučili o nastavku svog školovanja i ja Vam želim sve najbolje na tom putu. Želim da ponosno i na najbolji način predstavljate sebe, svoje roditelje i Bužim, da uvijek i na svakom mjestu ističete od kuda dolazite. Danas znanje mijenja svijet i mi smo odlučili da posebnu pažnju danas, ali i u budućnosti posvetimo najboljim učenicima naših škola. Uvjeren sam da ćete u nastavku svog školovanja pokazati da niste slučajno učenici generacije, već da je to rezultat vašeg učenja i rada. Vjerujem da će i ova skromna novčana nagrada biti dobar poticaj za nastavak vašeg školovanja, a općina Bužim svake godine planira i isplaćuje  sredstva za stipendije naših studenata“.

Učenici generacije Srednje mješovite škole „Hasan Musić“ Bužim

-Belma (Edin i Nasiha) Veladžić (IV)

-Tarik (Hilmija i Sedina) Muratović(III)

Učenici generacije Osnovnih škola:

-Merdija (Husein i Zlate) Bosnić učenica OŠ“ Mirsad Salkić“ Čava

-Ehlimana ( Emsad i Medžida) Bajrić učenica OŠ „Bužim“