Općinski načelnik Mersudin Nanić sa izabranim izvođaćem radova na fiskulturnoj sali  u Čavi , poduzećem “Veiić- kop iz Bosanske Krupe, potpisao je ugovor za izvođenje radova u ukupnoj vrijednosti od 40.000,00 KM. Obzirom na činjenicu da je poništen jedan tender za izvođenje radova na fiskulturnoj sali Osnovne škole u Čavi  zbog nedostatka financijskih sredstava, općina  Bužim je provela proceduru raspisivanja tendera i izbora izvođača za pripremne i zemljene radove za koje je danas i potpisan ugovor.

Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić se zahvalio svima onima koji su na bilo koji način pomogli  izgradnju fiskulturne sale u Čavi, te posebno naglasio:-“Općina Bužim već drugu godinu za redom planira inicijalna sredstva za izgradnju fiskulturnih sala u Čavi i Varoškoj Rijeci ali  zbog određenih nerazumijevanja izgubili smo dragocjeno vrijeme. Ipak, danas sam sretan što  počinje izgradnja sale u Čavi koja će zasigurno poboljšati uslove za odvijanje nastave fizičke kulture. U budućnosti moramo  sa višim nivoima vlasti usklađivati sve projekte koji se realiziraju na području naše općine  i određivati prioritete. Mi najbolje znamo što nam je strateški bitno i takve projekte ćemo i predlagati za finasiranje sa viših nivao vlasti ali isto tako ćemo izdvojiti i svoja sredstva bez obzira na nadležnost. Na kraju se moram zahvaliti  i većini u OV Bužim (SDA,SDP i SPU) koja je podržala ovogodišnji budžet pa tako i izgradnju ovog značajnog objekta u MZ Čava”.