Danas je svečano potpisana povelja o bratimljenju općine Bužim i grada Biga iz R Turske. Povelju su potpisali nčelnik općine Bužim Mersudin Nanić i  i načelnik Bige Bulent Erdogan uz prisustvo predsjedavajućeg OV Suvada Šahinovića, dopresjedavajućeg Nermina Porića, vijećnika u OV Bužim, te saradnika općinkih načelnika ova dva bratska grada.

Cilj ove povelje je uspostavljenje stalih i stabilnih veza isaradnje, posebno na projektima koja se tiču turizma, ekonomije, kulture, privrede, poljoprivrede, historijskog i kulturnog naslijeđa, informacionih tehnologija, transporta, mladih, sporta, ranjivih grupa stanovništva, međunarodne pomoći ali i na polju drugih društvenih oblasti od obostranog interesa.

Nakon potpisivanja povelje o bratimljenju domaćini će goste iz Turske upoznati sa općinom Bužim, a u poslijepodnevnim satima predviđena je posjeta Muzeju 505-te, Turbetu generala Izeta Nanića i svih šehida 505-te Viteške brigade.