U Bužimu je u organizaciji šahovskog kluba Bužim održan memorijalni šahovski turnir „Izet Nanić“, u okviru manifestacije Slobodarski dani gdje se takmičilo 18 domaćih šahista  i jedan šahista iz R Slovenije Zdovc Marko.

Na samom početku turnira ispred organizatora i domaćina takmičenja prisutne je pozdravio  predsjednik šahovskog kluba Bužim Hazim Mehić i poželio svim učesnicima šahovskog turnira puno sportske sreće. Sudija današnjeg turnira Husnija Abdić pojasnio je pravila po kojima će se odvijati šahovski turnir.

Igrao se brzopotezni šah u trajanju od sedam minuta po igraču, a prvo mjesto sa 7 poena osvojio je  Komić Ibrahim. Drugo mjesto je osvojio je Kekić Armin , a treće Hebibović Mirsad.

Specijalna nagrada dodijeljena je najmlađeim učesnicima braći Kekić  Naidu i Arminu koji su pokazali zavidnu igru.

Na turniru je osim internacionalnih majstora učestvovao i veći broj majstorskih kandidata i prvokategornika, što ovom turniru daje visoki rejting.

Za najbolje takmičare dodijeljene su  novčane nagrade, a turnir je odlično vodio i sudio savezni sudija iz Cazina, Husnija Abdić.