Danas je održan je prvi radni sastanak na temu izrade akcionog plana za jačanje sistema za očuvanje integriteta, a ciljevi sastanka su bili upoznavanje sa metodologijom izrade akcionih planova, kratka prezentacija i diskusija o nalazima procjene stanja sistema za zaštitu integriteta  i dogovor oko sljedećih koraka, odnosno plana rada u narednom periodu.

Sastanak sa članovima radne grupe općine Bužim održao je tim  konsultanata za pitanja iz oblasti prevencije i borbe protiv korupcije na MEG projektu  Gordana Živković i Nataša Predojević.

MEG

Projekat općinskog okolišnog i ekonomskog upravljanja (MEG) usmjeren je na poboljšanje lokalnih sistema upravljanja i usluga u sektorima okoliša i ekonomije, što će rezultirati boljim lokalnim službama, povećanom odgovornošću i izgradnjom povjerenja između općina, građana i privatnog sektora. Posebna pažnja bit će posvećena poboljšanju životnih uvjeta ranjivih grupacija