O B A V J E Š T E NJ E
za izbor kandidata za popunu rezervnog spiska kvalifikovanih osoba za imenovanje članova/zamjenika članova biračkih odbora

1.      Obavještavaju se sva zainteresirana lica sa područja Općine Bužim da se prijave za popunu rezervnog spiska kvalifikacionih osoba za imenovanje članova/zamjenika članova biračkih odbora, a koja ispunjavaju sljedeće uslove:1.    Prijavljeni kandidat je osoba s pravom glasa.
    2.    Za člana biračkog odbora ne može biti imenovano lice (član 2.3.Izbornog zakona BiH) :
    a.    koje se ne može kandidirati u smislu odredbi članova 1.6, 1.7 i 1.7a  Izbornog zakona BiH;
    b.    koje je član najvišeg izvršno-političkog organa političke stranke ili koalicije (predsjednik, potpredsjednik, generalni sekretar ili član izvršnog odbora ili glavnog odbora);
    c.    koje je nosilac izabranog mandata ili je član izvršnog organa vlasti, osim u slučajevima predviđenim članom 2.12 stav  (4) Izbornog zakona;
    d.    koje je kandidat za izbore za bilo koji nivo vlasti (na Općim izborima 2018. i Lokalnim izborima 2020. godine); i
    e.    kojem je izrečena kazna za radnju koja predstavlja težu povredu izbornih zakona ili propisa za koju je lično odgovorno, u posljednje četiri godine, računajući od dana pravosnažnosti odluke.Posebni uslovi:
    –     da ima najmanje završenu srednju školu, odnosno III, IV. ili V. stepen stručne spreme;
    –     da ima prijavljeno prebivalište na području općine Bužim.

III.    Potrebna dokumentacija:

1.    prijava na javni oglas (popunjen obrazac SG-3),

1. Rok za podnošenje prijavaRok za podnošenje prijava je 23.08.2022.godine

2. Ostale informacije
    Obrazac prijave kandidati mogu preuzeti na info-pultu Općine Bužim ili na internet- stranici općine www.opcinabuzim.ba.Prijave se mogu dostaviti lično u prostorije OIK-a Bužim, ili putem pošte na adresu:
    Općinska izborna komisija Bužim,
    Ulica 505 Viteške broj 26,77245 Bužim

Predsjednik OIK Bužim
Edham Dizdarević,s.r.

Broj: 01-04-33/22
Bužim, 12.08.2022.godine

SG OBRAZAC MOŽETE PREUZETI OVDJE: