Danas je u velikoj sali Centra za kulturu, sport i informisanje Bužim, upriličeno svečano potpisivanje ugovora o stipendiranju studenata koji su na konkursu Općine Bužim ostvarili pravo na stipendiju za akademsku 2020/21. godinu.

Općina Bužim je ove godine dodijelila ukupno 100 stipendija u ukupnom iznosu od 500,00 KM, odnosno iz Budžeta općine Bužim je ukupno izdvojeno 50.000 KM. Svi studenti koji su ispunjavali konkursom definisane uvjete dobili su stipendije, a za razliku od ranijih godina stipendije su odobrene i studentima koji studiraju van države BiH.

Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić u svom obraćanju posebno se osvrnuo na bitnost ostanka mladih Bužimljana, te je izrazio nadu da će veliki broj studenata svoje stečeno znanje u budućnosti iskoristiti u razvoju svog Bužima, Unsko-sankog kantona i Bosne i Hercegovine.