Načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić u prisustvu predsjednika građevinskih odbora potpisao je danas ugovore sa izvođačem radova za rekonstrukciju i modernizaciju još dvanaest putnih pravaca  na području općine Bužim.

Ugovori su potpisani sa firmom „Kov Grad“ iz Bužima, a riječ je o slijedećim putnim pravcima:

1. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Buljubašići-Haralčići-Šakonjići, MZ Elkasova Rijeka,

2. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Čava-Zimonje, dionica Dizdarevića brdo-Čava, MZ Čava,

3. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Kedići, MZ Elkasova Rijeka,

4. Rekonstrukcija i modernizacija ulice Patriotske lige, MZ Bužim,

5. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Mulalići-Podovi, MZ Lubarda,

6. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Konjodor-Ljubijankići, MZ Konjodor, 7. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Isakovići, MZ Bućevci,

8. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Donji Konjodor, MZ Konjodor,

9. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Ajkići, MZ Mrazovac,

10. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Mustafići-Radoč, MZ Radoč,

11. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Jusići-Progon, MZ Konjodor,

12. Rekonstrukcija i modernizacija nekategorisanog puta Porići-Podići, MZ Mrazovac.

Predsjednici građevinskih odbora bili su više nego zadovoljni potpisivanjem ugovora, čime su stvoreni uslovi za početak izgradnje puteva u njihovim Mjesnim zajednicama, odnosno zaseocima.

Načelnik Nanić prilikom potpisivanja ugovora kazao je da se sa ovim aktivnostima nastavlja da razvija lokalna zajednica, te naglasio da učešće u asfaltiranju i rekonstrukciji puteva učestvuje Općina i građani zajedničkim sredstvima, što je jedinstven primjer u BiH da građani učestvuju u infrastrukturnim projektima u jednoj lokalnoj zajednici. Između ostalog dodao je da je Općina Bužim zajedno sa svojim građanima pokazala kako se voli i gradi lokalna zajednica, te istakao da Općina Bužim spada u red općina sa najviše asfaltiranih dužnih metara lokalnih i nekategorisanih puteva koji su izgrađeni zajedničkim sredstvima građana i Općine.