Projekat Mreža za aktivne zajednice, koji se provodi u cijeloj Bosni i Hercegovini imao je danas svoj epilog i u Bužimu, gdje je potpisivan Memorandum o saradnji između Fondacije Mozaik, Udruženja mladih Bužim, općine Bužim i pet mjesnih zajednica odabranih u ovom projektu, Mrazovac, Elkasova Rijeka, Brigovi, Varoška Rijeka i Zaradostovo.

Memorandum o saradanji predviđa provođenje edukacija na kojima će učestvovati po četiri člana iz savjeta odabranih mjesnih zajednica, a cilj cijelog projekta pa i samih edukacija jeste jačanje kapaciteta savjeta mjesnih zajednica sa naglaskom na unapređenje kapaciteta mladih i žena u istima.
Na današnjoj ceremoniji potpisivanja memoranduma dogovoreni su i prvi termini održavanja edukacija, 23. i 24. augusta ove godine.
I načelnik općine Bužim, i predstavnici udruženja mladih Bužim kao i svi predsjednici odabranih mjesnih zajednica zahvalili su se Fondaciji Mozaik za odabir njih samih u ovom projektu kojeg finansira Evropska Unija.