Nakon provedene tenderske procedure u postupku javnih nabavki danas su u prostorijama JU „Centra za kulturu, sport i informisanje“ Bužim, potpisani ugovori za izgradnju sedam putnih pravaca. Uz prisustvo predstavnika građevinskih odbora, ugovore su potpisali općinski načelnik Mersudin Nanić i izvođač radova direktor firme „Kov Grad“ d.o.o Bužim, Safet Kovačević.

Važno je napomenuti da će se ove godine na području Općine Bužim u sklopu projekta „Marka građani-marka Općina“ graditi ukupno 42 putna pravca, te pored ostalih projekata koji se trenutno rade i nekih koji su u pripremi Bužim će zasigurno 2020. godinu obilježiti kao godinu investicija. Prvi potpisani ugovori se odnose na rekonstrukciju i modernizaciju 7 putnih pravaca, koji će se graditi u mjesnim zajednicama: – Zaradostovo i to nekategorisani putevi Kiurića brdo, Palijan i NP Palijan, – MZ Konjodor nekategorisani put Pajalići preko vode, – MZ Lubarda nekategorisani put Abdići – Šekići i Husin put, – MZ Brigovi nekategorisani put Spahići – Mulalići, a kao što je već navedeno navedeni putni pravci se financiraju u sklopu projekta „Marka građani – marka Općina“. Vrijednost potpisanih ugovora iznosi cca 620.780,00 KM.