Dana 04.01.2019. godine u sali općine Bužim sa početkom u 14,00 sati održan je sastanak na temu zimsko održavanje nerazvrstanih cesta na području općine Bužim za period 01.01.-15.04.2019. godine i za period 15.11.-31.12.2019. godine.

Ispred općine Bužim sastanku su prisustvovali Nedžad Kudelić V.D. općinskog načelnika, Ilfad Eminić, pomoćnik općinskog načelnika-Služba za prostorno uređenje, geodetske i imovinsko pravne poslove i Jusuf Dedić Viši referent za komunalne naknade, a ispred JKP ,,KOMB” d.o.o. Bužim sastanku je prisustvovao direktor Hamid Šahinović.

Sastanku su prisustvovali podizvođači na nerazvrstanim cestama sa cijelog područja općine Bužim.

Od strane V.D. općinskog načelnika i njegovih saradnika izvršena je prezentacija usvojenog Programa održavanja i modernizacije komunalnih objekata i uređaja zajedničke komunalne potrošnje na području općine Bužim za 2019. godinu, predmetni Program usvojilo Općinsko vijeće na svojoj redovnoj sjednici održanoj dana 27.12.2018. godine..

Izneseni su podaci da je Programom za 2019. godinu od 01.01.-31.12.2019. godine (zimski period od 01.01.-15.04.2019. godine i 15.11.-31.12.2019. godine) planirano sufinansiranje zimskog održavanja nerazvrstanih cesta u neto iznosu od 300,00 KM po kilometru, a ukupna dužina nerazvrstanih cesta koje su uvrštene u Program iznosi 126  kilometara.

Organizator zimske službe na području općine Bužim u toku 2019. godine je JKP ,,KOMB” d.o.o. Bužim, te će sačinjavanje Ugovora o sufinansiranju održavanja nerazvrstanih cesta na području općine Bužim biti realizovana putem pomenutog preduzeća.

Od strane prisutnih podizvođača izvršeno je izjašnjenje o dionicama putnih pravaca koje će određeni podizvođač u zimskom periodu čistiti, te je od strane direktora Hamida Šahinovića isto i evidentirano, te je pozvao prisutne da se jave u upravu preduzeća radi sačinjavanja ugovora.

Obzirom da se radi o sufinansiranju zimskog održavanja nerazvrstanih cesta na području općine Bužim za 2019. godinu, obaveza građana općine Bužim je da dio sredstava obezbjede (sufinansiraju), kako bi podizvođači kvalitetno mogli izvršiti čišćenje snijega sa kolovoza nerazvrstanih cesta kao i prethodnih godina.

Očekujemo punu saradnju i podršku svih građana, sa ciljem što kvalitetnije prohodnosti cesta na području općine Bužim.

Informaciju sačinio;

Viši referent za komunalne naknade

Jusuf Dedić