U povodu Dana nezavisnosti BiH kao i proteklih godina Općina Bužim će na dostojanstven način obilježiti jedan od najvažnijih datuma u historiji naše države a to je svakako 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine polaganjem cvijeća i učenjem fatihe na Turbetu generala Izeta Nanića i boraca-šehida 505. Viteške bužimske brigade sutra 28. februara (utorak) u 11:00 sati.

U večernjim satima istog dana tačnije u 19:30 sati u Velikoj sali JU “Centar za kulturu, sport i informisanje” održat će se Svečana akademija i kulturno – zabavni program u kojem nastupaju Ženski gradski hor i KUD “Sevdah” Bužim.

Ovom  prilikom pozivamo sve one koji vole državu Bosnu i Hercegovinu da zajednički obilježimo jedan od najvažnijih datuma u historiji naše zemlje.