Općinski načelnik Zikrija Duraković i predsjedavajući Općinskog vijeća Općine Bužim uputili su čestitku povodom 1. marta – Dana nezavisnosti BiH, u kojoj stoji:

“Na referendumu održanom 29. februara i 1. marta, 1992. godine, građani naše domovine, svih nacionalnosti, ubjedljivom većinom, odlučili su se za suverenu, nezavisnu, samostalnu i cjelovitu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih naroda i građana. Permanentno prisjećanje na ovaj značajani događaj je za nas bužimljane od najvećeg značaja, jer su tada građani Bužima dali svoju veliku podršku nezavisnosti naše domovine, ali isto tako tokom agresije ogroman dopinos u odbrani zemlje od agresora i očuvanju kontinuiteta bosansko-hercegovačke državnosti. Svim građanima Općine Bužim u BiH i dijaspori upućujemo srdačne čestitke povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine.