Danas je Općinski načelnik Agan Bunić sa predstavnikom izvođača radova i nadzornim organom obišao pumpnu stanicu na izvorištu “Pivnice”, gdje su u toku pripremni radovi za nastavak instaliranja pumpi, instalacija jake struje, telemetrijskog upravljanja pumpom stanicom i klorne stanice.

Tuzlanska firma “Elkom” d.o.o. će u narednom periodu nastaviti realizaciju ranije potpisanih ugovora u vrijednosti oko 250.000 KM, čime bi se u narednom periodu konačno rješilo pitanje vodosnadbijevanje MZ Konjodor.

“Ovi završni radovi na pumpnoj stanici su trebali ranije otpočeti, ali proces nabavke opreme je veoma složen i koplikovan. Nabavka je izvršena iz nekoliko zemalja, od ovlaštenih predstavnika, što nas je usporilo, ali pri kraju smo na radost mještana MZ Konjodor. Nadam se da će radovi biti završeni u narednih mjesec dana, te da ćemo biti u prilici da stavimo u funkciju vodovod koji gradimo godinama i u koji je uloženo preko milion maraka”-kazao je načelnik Bunić.

IMG_0786  IMG_0795 IMG_0796 IMG_0799 IMG_0809 IMG_0810