Nakon što su sinoć u prostorijama Doma kulture u Bužimu izvučeni parovi 18. tradicionalnog malonogometnog turnira koji se igra u sklopu 19. Manifestacije Slobodarski dani viteškog grada Bužima, a u čast rahmetli legendarnog komadanta brigadnog generala Izeta Nanića i njegovih saboraca. Turnir se igra od 06. augusta, i trajat će do 14. augusta kada će biti odigrana finalna utakmica. Tim povodom tako je danas u 18:00 sati na igralištu OŠ „Bužim“ turnir i svečano otvorio načelnik Općine Bužim Agan Bunić.

1795611_10202418605692622_3170449981507832620_n

Prva utakmica počela je odmah nakon otvaranja, a već u prvom kolu igrao je prošlogodišnji pobjednik „Mramor Bužim“ protiv „Restoran Halka“ iz Cazina. Igra se sistemom 4+1 po modificiranim futsal pravilima. Vrijedni organizator turnira osigurao je i bogate nagrade za najbolje ekipe, te će se nagrađivat i najbolji golman, strijelac i igrač turnira.

Ove godine na turniru su se prijavile u kategoriji seniora 61 ekipa koje su raspoređene u grupnu fazu takmičenja. Tako da imamo 13 grupa sa po četiri ekipe i 3 grupe sa po tri ekipe. U daljnji tok turnira plasirat će se po dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe i  dobićemo parove 1/16 finale, te nakon toga 1/8, 1/4, 1/2 i na kraju finalni par ovogodišnjeg malonogometnog turnira „Izet Nanić 2014.“

Kao i do sada, i ove godine odigrava se malonogometni turnir za djecu u kategoriji U14 (2000. godište i mlađi),  gdje se prijavilo 11 ekipa, te u kategoriji U12 (2003. godište i mlađi) svega 4 ekipe.

Također moramo naglasiti da ovogodišnji Malonogometni turnir „Izet Nanić 2014.“ sudi zasigurno jedan od ponajbolji bosanskohercegovački sudaca kako na kantonu tako možemo slobodno kazati i u čitavoj regiji, a njegovo ime je Hasan Brkić koji će suditi zajedno sa svojim pomoćnicima Esmir Čaušević i Adis Nanić na što je organizator posebno ponosan što će ove godine suđenje zasigurno biti na najvišoj razini.