Danas su Općinu Bužim posjetili predstavnici slovenske kompanije „Limnos“ iz Ljubljane, prof.dr.Danijel Vrhovšek i Anja Potokar, u pratnji predstavnika Ministarstva građenje, prostornog uređenja i zaštite okoline USK-a i predstavnika firme „Ceteor“ iz Sarajeva. Goste je u kabinetu primio Općinski načelnik Agan Bunić, kojom prilikom je razgovarano o nekoliko projekata važnih za Općinu Bužim, te mogućoj saradnji u obostranom interesu.

Naime, radi se o tome da je navedena firma zainteresirana da izgradi projektno-tehničku dokumentaciju za neke od projekata iz oblasti zaštite okoliša. Općina Bužim je predložila da kompanija „Limnos“ predloži moguća rješenja za sve učestalije probleme klizišta na području Bužima ili da se finansira izrada projektnih rješenja za zaštitu izvorišta na području Općine Bužim, odnosno izvorišta „Musići“ u MZ Lubarda, „Pivnice“ u MZ Konjodor ili „Ildže“ u MZ Čava.