Načelnik općine Bužim Agan Bunić danas je obišao radove na Staroj drvenoj džamiji na Starom gradu, koji se privode kraju. Vrijednost ovih radova je cca 83.000 KM koja su obezbijeđena preko Federalnog ministarstva prostornog uređenja u iznosu od 50.000 KM i iz budžeta općine Bužim 33.000 KM.

„Danas smo posebno sretni jer naša Stara drvena džamija dobiva novi stari izgleda, što će sigurno doprinijeti očuvanju ovog nacionalnog spomenika i na taj način sigurno povećati turističku ponudu općine Bužim. Nastavićemo ulagati u naselje Stari grad, ovih dana ćemo potpisati Ugovor o izvođenju radova na izgradnji puta prema istom naselju, očekuje se nastavak izgradnje i kanalizacione mreže, a u narednom periodu planirano je projektovanje i javne rasvjete za istoimeno naselje i dva nacionalna spomenika na ovom području, a to su Stari grad i Stara drvena džamija“kazao je načelnik Bunić prilikom posjete.

Više slika pogledajte ovdje