Općinu Bužim jučer su posjetili prof. dr. Halil Omanović, direktor Jedinice za koordinaciju IFAD-ovih projekata u Bosni i Hercegovini pri Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i Senad Šepić zastupnik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, kao znak nastavka odlične saradnje i konkretnih koraka na realizaciji IFAD programa u općini Bužim.

Na sastanku je dogovoreno da se u mjesecu oktobru planira i zakaže sastanak na koji će biti pozvani poljoprivrednici i svi oni koji žele da učestvuju u realizaciji ovog projekta sa područja općine. Također je bilo govora o implementaciji i načinu realizacije projekata, te o konkretnim aktivnostima i koracima koje je potrebno poduzeti u narednom periodu kako bi se implementirali određeni projekti kroz narednih nekoliko godina u ukupnom iznosu do milion maraka za općinu Bužim.