Na inicijativu Općinskog načelnika Agana Bunića danas je u održan zajednički sastanak predstavnika nezadovoljnih radnika, predstavnika sindikata, predstavnika vlasnika „Abonosa“. Sastanku su prisustvovali i Općinski pravobranilac, predsjedavajući i zamjenik Općinskog vijeća, te  pomoćnici načelnika, a razgovaralo se o ponovnom pokretanju rada u nekad najuspješnijoj bužimskoj firmi „Abonos“ d.o.o Bužim.

Načelnik Bunić na početku sastanka upoznao je radnike „Abonosa“ da sada imaju veliku priliku oko ponovnog pokretanja s nekim novim strateškim partnerima i da već sada postoje značajni interesi, a s vremenom će se pokazati ko je najkvalitetniji partner i poručio da ne dolazi u obzir da „Abonos“ ode u stečaj jer bi to značilo gubitak radnih mjesta i u potpunosti gašenje proizvodnog pogona, a to nikako ne smijemo izgubiti sada kada se nude novi investitori.

Nakon dvostanog razgovora uspjeo se vratiti dijaloga za stol i na taj način zaključeno je da se formira radna grupa sa po tri predstavnika nezadovoljnih radnika, tri predstavnika sindikata i dva predstavnika ispred Općine Bužim, koja će već sutra nastaviti razgovore i sa potencijalnim investitorima koji su već spremni za pokretanje proizvodnje u tvornici drvenih stolica i na taj način iznaći najbolje rješenje za zapošljavanje radnika  „Abonosa“.

Načelnik Bunić se radnicima „Abonos” u potpunosti stavio na raspolaganje te obećao svaku pomoć koju općina može pružiti u iznalaženju rješenja za njihov problem, te napomenuo da samo početak rada je garancija svim radnicima da će ostvariti svoja prava i da će na obostrano zadovoljstvo radnici biti u proizvodnim pogonima, te kako se općina Bužim na odriče „Abonosa“ koja će ponovo zapošljavati na stotine radnika.