Na području Općine Bužim zbog kiše koja neprestano pada došlo je do plavljenja prizemnih dijelova stambenih i pomoćnih objekata uz rijeke Bužimnicu, Baštru, Čaglicu i potoke Čava i Zaradostovo. Najkritičnije područje je u centru Čave i nizvodno do granice sa općinom Bosanska Krupa, Pašin Brod i nizvodno uz rijeku Bužimnicu od ulice Zlatnih ljilana do granice sa općinom Velika Kladuša.Zbog poplave od jutarnjih sati u potpunosti je zatvoren za saobraćaj Regionalni put RP 401 Čava – Bosanska Otoka.Na Lokalnom putu Čava-Radoč došlo je do odrona veće količine zemlje na saobraćajnicu i u tom dijelu saobraćaj se odvija otežano.Ostali lokalni putevi su prohodni i vozi se bez ograničenja.

Bez električne energije ostala su naselja Čave i Dobrog Sela zbog kvara na 10 kilovoltnom dalekovodu kod naselja Mahmića Most.Radnici Elektrodistibucije su na terenu i vrše otklanjanje kvara.Operativni centar Civilne zaštite u jutarnjim satima zaprimio je više dojava od građana o plavljenju stabenih i pomoćnih objekata. Služba za civilnu zaštitu i vatrogastvo je na terenu i provodi aktivnosti organizacije spašavanja imovine građana.Na terenu su i ekipe Komunalnog i privatnih preduzeća koji rade na dopremi pijeska i izradi odbrambenih nasipa. Zbog kiše koja i dalje pada  pripadnici Službe za civilnu zaštitu prate stanje na terenu i provode aktivnosti iz svoje nadležnosti.

Više slika pogledajte na JU”Centar za kulturu, sport i informisanje”

SLUŽBA ZA CIVILNU ZAŠTITU I VATROGASTVO