U kabinetu Općinskog načelnika Općine Bužim, u Bužimu je danas potpisan ugovor o sufinansiranju prijevoza učenika MSŠ Bužim. Potpisivanju ugovora su prisustvovali općinski načelnik Agan Bunić, direktor MSŠ Bužim Zlatan Topić i autoprijevoznici sa područja općine Bužim.

Sredstva su planirana iz budžeta općine Bužim za 2014. godinu, a mjesečne karte će biti sufinansirane za ukupno 51 učenika iz udaljenih i ruralnih područja, kojima je to najpotrebnije i čije spiskove je dostavio Centar za socijalni rad Bužim.

Izvršavamo još jedno od datih obećanja gađanima Općine Bužim, a radi se o sufinasiranju prijevoza učenika u MSŠ Bužim. Danas smo potpisali ugovore sa autoprijevoznicima o sufinasiranju prijevoza 51 učenika. U narednom periodu očekujemo da ćemo još više sredstava moći izdvajati za ove oblasti, kazao je načelnik Agan Bunić nakon potpisivanja ugovora.