U Bužimu je sinoć u sklopu manifestacije „Slobodarski dani viteškog grada Bužima“, na otvorenoj sceni pred oko 1.500 prisutnih, održan Multikulturalni koncert. Suorganizator je pored Organizacionog odbora „Slobodarskih dana“ bio hor duhovne muzike “Gazija”. Gazija. Hor Gazija je jedan od najvećih ambasadora kulture općine Bužim kako u BiH tako i inostranstvu. Dobitnik je brojnih priznanja iz oblasti kulture, učestvovao na svim velikim državnim koncertima, te predstavljao BiH na manifestaciji „Istanbul kulturni grad Evrope“.

Multikulturalni koncert je zamišljen tako da pored duhovne muzike Bosne i Hercegovine prezentira različite muzičke pravce svih religija i nacija BiH i Europe. Na koncertu su bili prisutni mnogi gosti, a bužimsku publiku posebno je zadivio član muzičke akademije “Pink Panter” iz Sarajeva, Rafid Subašić.

Dio atmosfere sa koncerta možete pogledati na video isječcima.