U povodu nastupajućeg velikog muslimanskog praznika, Ramazanskog Bajrama upućujemo iskrene čestitke svim Bošnjacima- muslimanima općine Bužim u dijaspori i Bosni i Hercegovini sa željom da ovaj praznik proslavite u miru, radosti, sreći i blagostanju.

Želja nam je da dani Ramazanskog Bajrama budu prilika za čestitanje i susrete ne samo u krugu svojih porodica i rodbine, nego i za čestitanje, susret sa našim komšijama i sugrađanima.

Bajram nam otvara srca i čvršće nas vezuje, a sjeća nas na naše najdraže koji više nisu sa nama. Bajram je prilika da se sjetimo onih koji su položili svoje živote za odbranu jedine nam domovine Bosne i Hercegovine, da se sjetimo porodica i majki svih šehida, da se sjetimo i ratnih vojnih invalida, demobilisanih boraca. Bajram je prilika da se sjetimo jetima, te bolesnih, iznemoglih i onih kojima je potrebna naša pomoć i podrška.

„Bajram Šerif Mubarek Olsun“