Povodom nastupajućeg mjeseca Ramazana u ime Općine Bužim, i u svoje lično ime upućujemo iskrene čestitke svim muslimanima, Bošnjacima u domovini i širom dijaspore gdje god žive uz želju da dane posta provedu u zdravlju, rahatluku i vedrom ramazanskom raspoloženju sa porodicama i prijateljima na tradicionalan način, otvorenog srca, uz zajednička druženja na iftarima.

Iskreno se nadam da će nam post ovogodišnjeg mjeseca Ramazana pomoći da postanemo bolji ljudi, da se duhovno i moralno nadogradimo, da se klonimo svega što nam kao pojedncima i kao zajednici može nanijeti štetu, a da gradimo i izgrađujemo sve ono što će donijeti prosperitet nama i zajednici u kojoj živimo.

Post jača čovjeka, post i iftar čovjeka navode na razmišljanje, o sebi, o životu, o komšijama, o svim ljudima, post nas u isto vrijeme navodi na razmišljanje o merhametu, magfiretu i selametu. Post nas također, navodi na razmišljanje o siromašnima, o onima kojima je potrebna pomoć u ovom teškom vaktu.

Neka nam svima ovogodišnji Ramazan da snagu da snažno krenemo naprijed, neka nam oplemeni srca i duše, neka mu Njegova svjetlost i svetost postanu vodilje, ne kakvi trebamo, nego kakvi moramo biti da bismo postigli dobro ovog i budućeg svijeta.

Ramazan šerif mubarek olsun!