Na osnovu člana 47. i 50. Poslovnika Općinskog vijeća općine Bužim (,,Službeni glasnik  općine Bužim“, broj: 7/08, 1/11 i 7/11) Predsjedavajući općinskog vijeća Abid Mulalić sazvao je XVI redovnu sjednicu Šestog saziva Općinskog vijeća općine Bužim, koja će se održati 23.04.2014.godine (SRIJEDA) u  Vijećnici JU”Centar za kulturu, sport i informisanje” Bužim , sa početkom u 09.00 sati, za koju je planiran slijedeći dnevni red:

1. Razmatranje i usvajanje Izvoda iz zapisnika sa:

a.)    XIV redovne sjednice Općinskog vijeća,

b.)    XV redovne sjednice Općinskog vijeća,

1. Pitanje vijećnika i odgovori na ista;
  2. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o usvajanju Izvještaja o izvršenju budžeta općine Bužim za period 01.01.-31.12.2013.godine.
  3. Razmatranje i usvajanje Izvještaj o radu Općinskog pravobranilaštva;
  4. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o raspodjeli sredstava sa pozicije kapitalni grantovi MZ (ekon.kod 615117) u iznosu od 68.000,00 KM;
  5. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o utvrđivanju općeg interesa broj: 02-31-1324/14;
  6. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o utvrđivanju općeg interesa: 02-31-1030/14;
  7. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o ukidanju statusa općeg dobra;
  8. Razmatranje i usvajanje prijedloga Odluke o prenosu prava vlasništva na na materijalno-tehničkom sredstvu;
  9. Razmatranje i usvajanje prijedloga Zaključka o davanju saglasnosti na Pravila JU „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Bužim;
  10. Razmatranje i usvajanje prijedloga Zaključka o davanju saglasnosti općinskom načelniku za potpisivanje izmjene br.1. Memoranduma o razumjevanju (DECENT);
  11. Razmatranje i usvajanje prijedloga Zaključka o davanju saglasnosti na sporazum o partnerstvu u implementaciji projekta „stručno osposobljavanje i zapošljavanje šivača i krojača za potrebe kompanije „SANITEKS“ DD Velika Kladuša.
  12. Razmatranje i usvajanje prijedloga Programa korištenja poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države na području općine Bužim;

NAPOMENA: Na osnovu člana 171a. Poslovnika Općinskog vijeća općine Bužim (,,Službeni glasnik  općine Bužim“, broj: 7/08, 1/11 i 7/11), želimo upoznati građane, predstavnike mjesnih zajednica i udruženja, da mogu slobodno prisustvovati sjednicama Vijeća, ali da svoje prisustvo trebaju najaviti predsjedavajućem vijeća najkasnije 24 sata prije početka rada vijeća.