Jučer je u dvorani cazinske Medrese “Džemaludin Čaušević”, povodom  tradicionalne svečanosti Dana škole – Dana Vakifa upriličena promocija novog hafiza sa prostora općine Bužim, Ahmeda Šišića, inače brata Merjeme Šišić koja je na isti dan prošle godine ponijela ovu časnu titulu čuvarice Kur`ana, a ujedno postala i prava hafiza u  posljednjih 50 godina, pa i više jer  nema pisanih tragova kad je bila prethodna hafiska dova jednoj ženi u Krajini.

Hafiz Ahmed ( Rasim) Šišić je drugi čuvar Kur`ana iz porodice Šišić, a najmlađa sestra je krenula stopama starijeg brata i sestre, te i ona sada uči hifz.

Svojim prisustvom svečenost su uveličali šef Kabineta reisu-l-uleme Razim ef. Čolić, muftija bihaćki Hasan ef. Makić, te brojne zvanice iz političkog, vjerskog i društvenog života.  Kako je načelnik općine Bužim Agan Bunić zbog ranije preuzetih obaveza bio spriječen da prisustvuje ovom značajnom događaju, ispred općine Bužim svečanosti je prisustvovao dopredsjedavajući Općinskog vijeća Suvad Veladžić i direktor JU „ Centar za kulturu, sport i informisanje“ Bužim, Mersudin Nanić, koji je ovom prilikom uručio monografiju „Bužim kroz vrijeme“ hafizu Ahmedu Šišiću.