Danas je u Bužimu obilježen Svjetski dan šuma prigodnim zasađivanjem 25 komada ukrasnog bilja na zelenoj površini kod O.Š. „Bužim“. Navedenu akciju su proveli ŠPD USK šume-Šumarija Cazin i Općina Bužim, uz tehničku podršku JKP „Komb“ Bužim. Šumarija Cazin je donirala ukrasno bilje za potrebe ukrašavanja zelenih površina na području Općine Bužim, te je obećala i buduću podršku za ovakve i slične projekte.

„U narednom periodu više pažnje moramo posvetiti zelenim površinama na području urbanog središta Općine, ovo je početak akcije koja će se provoditi svake godine. Vjereujem da ćemo zajedno sa ŠPD USK šume zajedno provoditi još akcija, prije svega mislim na zajedničko uređenje parka „Borići“,  i da ćemo jačati JKP kako bi bi i ono više pažnje u budućnosti posvećivalo održavanju zelenih površina i javne čistoće u centru Općine. Hvala Šumariji Cazin na donaciji koja je danas realizirana kod naše osnovne škole“-kazao je načelnik Bunić.