Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke sa SABNOR-om organiziralo je takmičenje iz likovnih i literarnih radova na temu “Moja domovina Bosna i Hercegovina”. Na ovo takmičenje pristiglo je blizu 1000 radova. Na svečanoj akademiji povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine federalni ministar obrazovanja i nauke, Damir Mašić, ovom prigodom je uručio nagradu učenici Osnovne škole “Bužim” iz Bužima, Elmi Kovačević za osvojeno treće mjesto u kategoriji likovnih radova.

Elma Kovačević, učenica devetog razreda Osnovne škole “Bužim“ iz Bužima, rođena je 27. oktobra 1998. godine. Njen talent prepoznao je dugogodišnji nastavnik likovne kulture Hašim Šahinović.

Općinski načelnik Agan Bunić uputio je iskrene čestitke Elmi i nastavniku Šahinoviću te izrazio nadu da će i ostali učenici svojim radovima doprinositi boljem imidžu Općine Bužim u državi i svijetu.