U nedjelju je u Sisku (Republika Hrvatska) održana centralana svečanost “Nek se srca otvore”, povodom  nastupajuće Nove hidžretske godine.  Na poziv Medžlisa Islamske zajednice Sisak, Načelnik Općine Bužim, Agan Bunić, sa delegacijom je posjetio MIZ Sisak.

1002011_664087576969387_1879960087_n

Delegacija koju su činili Predsjedavajući općinskog vijeća Abid Mulalić,  Zamjenik predsjedavajućeg Suvad Veladžić, te vijećnik Admir Begović,  prvo je posjetila prostorije Medžlisa gdje muslimani Siska obavljaju vjerske obrede već punih 40 godina.

Nakon klanjanja akšam-namaza, delegacija se uputila prema Domu kulture “Kristalna kocka vedrine”, gdje je održan bogat umjetnički program.

Foto By Nisvet Poric

Među brojnim uglednim gostima bili su i predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, muftija dr. Aziz ef. Hasanović, veleposlanik Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj Agus Sardjana, Sisačko- moslavačka županica Marina Lovrić-Merzel, gradonačelnica  Kristina Ikić-Baniček, izaslanici vjerskih zajednica, te mnogobrojni gosti iz Bosne i drugih dijelova Republike Hrvatske.

Načelnik Bunić je iskoristio priliku da razgovara sa gradonačelnicom i županicom o mogućoj saradnjih ovih institucija i općina na projektima prekogranične saradnje, te je najavljena i službena posjeta Općine Bužim gardu Sisku i razvojnoj agenciji koja implementira ovakve projekte, ali i sa  predsjednikom Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, muftijom dr. Azizom ef. Hasanovićem.

Foto By Nisvet Poric

Ovu priliku Načelnik je iskoristio da pokloni monografiju “Bužim kroz vrijeme” predsjedniku Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, muftiji dr. Azizu ef. Hasanović, Predsjedniku MIZ Sisak, Abdurahmanu Harčević, Sisačko-moslavačkoj županici, Marini Lovrić-Merzel, te gradonačelnici  Kristini Ikić-Baniček.

Hadžija Abdurahman Harčević, Predsjednik MIZ Sisak

Foto by Nisvet Poric