01.10.2013. godine skromno je obilježena 20-ta godišnjica od osnivanja srednje mješovite škole u Bužimu. Povodom ovog jednog od znajznačajnijih datuma u novijoj historiji Općine Bužim, odnosno obilježavanja 20 godina rada MSŠ „Bužim“, čestitku su uputili Agan Bunić, Općinski načelnik i Abid Mulalić, predsjedavajući Općinskog vijeća općine Bužim, u kojoj stoji:

„Kako ove godine obilježavamo 20-tu godišnjicu formiranja i rada srednje škole u Bužimu, koja je kroz svoje postojanje promjenila više naziva, svima onima koji su učestvovali u njenom formiranju, donošenju neophodnih elaborata i odluka, onima koji su bili na čelu uprave ove značajne institucije, svim zaposlenicima i nastavnom osoblju od prvog dana rada do danas, onima koji su završili svoje srednje obrazovanje u našoj školi i onima koji je danas učenici, u svoje ime, te u ime Općine Bužim čestitamo ovaj značajan jubilej.

Vjerujemo da će ova škola po kvalitetu odgojnog i nastavnog procesa biti primjer kvalitetnog i modernog evropskog obrazovanja u ovom dijelu naše domovine, i da će oni koji vode ovu ustanovu razumjeti svoju ulogu i odgovornost u veoma teškim vremenima rada ove obrazovne ustanove, i da će im na prvom mjestu biti osnovna misija postojanja, odnosno odgoj i obrazovanje onih koji će u narednom periodu voditi sve procese na području naše Općine.

Sa žaljenjem moramo konstatirati da je Općina Bužim očekivala puno ozbiljniji i profesionalniji pristup organizaciji i obilježavanju jednog od najznačajnijih datuma, odnosno da je ovaj jubilej morao biti organiziran na najvišem zasluženom nivou, zajedničkim učešćem svih relevantnih subjekata sa područja Općine i nadležnih kantonalnih institucija“.

Agan Bunić                                                                                                                                                        Abid Mulalić

Općinski načelnik                                                                                                                                         Predsjedavajući OV-a