Na dijelu obilaznice koja je izgrađena 2010 godine, od Trga Alije Izetbegovića do benzinske pumpe Kov-grad, danas je završeno postavljenje rasvjetnih stubova i led sijalica čime je u potpunosti osvijetljenja Bužimska obilaznica.
Završne radove obišao je općinski načelnik Mersudin Nanić, te u izjavi za medije posebno naglasio: ”Večeras će se osvijetliti kompletna zaobilaznica i na najbolji način završavamo radove na ovom projektu o kojem se puno pričalo, a malo radilo. Mi smo za veoma kratko vrijeme uspjeli izgraditi dva kružna toka, Trg Alije Izetbegovića i javnu rasvjetu cijelom trasom obilaznice čime smo stavili tačku na ovaj projekat. Idemo u novu godinu sa novim projektima i ja sam uvjeren da će 2024.godina biti godina investicija i razvoja naše lokalne zajednice”.