Europska šahovska unija (ECU) povjerila je Hrvatskom šahovskom savezu organizaciju Pojedinačnog europskog prvenstva u ubrzanom (rapid) i brzopoteznom (blitz) šahu. Takmičenje će se održati u Zagrebu od 13. do 17. decembra 2023. godine na Zagrebačkom velesajmu.

Očekuje se dolazak 600 – 700 šahista iz svih europskih zemalja. Dosad je prijavljeno više od 560 šahista iz 40 zemalja uz 49 velemajstora, a dvije trećine prijava čine stranci. Na ovom turniru učešće će uzeti i član šahovskog kluba Bužim Medin Šabić kojeg su jutros ispratili Edham Eminić ispred Sportskog saveza općine Bužim i savjetnik Općinskog načelnika Rijad Nanić, te mu poželjeli puno sportske sreće i uspjeha na ovom turniru u šahu.