Datumi kao što je 25. novembar nas uvijek i iznova podsjećaju na činjenicu da je uprkos svim iskušenjima u Bosni i Hercegovini uvijek bilo ljudi koji vole svoju domovinu i koji afirmišu univerzalne i ljudske vrijednosti u našem zajedničkom životu.

Danas je naše najveće bogastvo sloboda koju uživamo, ali isto tako i obaveza da čuvamo slobodnu i samostalnu državu Bosnu i Hercegovinu, domovinu ravnopravnih naroda i građana, u njenim granicama.

Zato se danas s ponosom svi sjećamo kontinuiteta državnosti Bosne i Hercegovine istinski vjerujući u njenu budućnost, te u to ime želim građanima općine Bužim i države Bosne i Hercegovine  čestitati 25. novembar, te još jednom odati priznanje svima onima koji su u prošlosti dali i onima koji neumorno daju svoj lični doprinos suverenosti i cjelovitosti  Bosne i Hercegovine.

OPĆINSKI NAČELNIK

Mersudin Nanić