Broj: 02/1-04-1716/21

Bužim, 17.05.2021. godine

Na osnovu člana 132. stav 11. Zakona o prostornom uređenju i građenju-prečišćeni tekst (,,Službeni glasnik Unsko-sanskog kantona”, broj: 12/13, 3/16), Općinski načelnik općine Bužim,  o b j a v l j u j e:

J A V N I   P O Z I V

Stručnim  licima za  prijavu i  podnošenje dokaza da ispunjavaju  uslove  za

učešće u komisijama za tehnički pregled građevina na području općine Bužim

Pozivaju se stručna lica slijedećih struka :

–   arhitektonske,

–   građevinske,

–   elektrotehničke,

–   saobraćajne,

–   mašinske,

–   geodetske,

–   zaštita od požara i eksplozija.

II

Predsjednik i članovi komisije moraju ispunjavati uslove da su diplomirani inžinjeri sa  /5/ pet godina radnog iskustva u struci i položen stručni ispit.

III

Uz pisani prijavu, zainteresirani su dužni dostaviti dokaze o ispunjavanju uslova iz tačke 2. ovog Javnog poziva i to :

• ovjerena kopija diplome,
  • ovjerena kopija uvjerenja o položenom stručnom ispitu,
  • potvrda o radnom stažu,
  • kopija lične karte,
  • potvrda o mjestu prebivališta i
  • broj ličnog transakcijskog računa.

IV

Pisane prijave sa dokazima iz tačke 3. ovog Javnog poziva dostaviti u zatvorenoj koverti sa naznakom ,,Podnošenje dokaza za ispunjavanje uslova učešća u komisijama za tehnički pregled građevina” u roku od  petnaest /15/ dana od dana objavljivanja ovog Javnog poziva u sredstvima javnog informisanja, neposredno na pisarnicu općine Bužim ili putem pošte na adresu:  Općina Bužim, Ulica 505 ,,V” bbr br 26, 77245 Bužim.

V

Svi podnosioci prijava će biti pismeno obaviješteni o tome da li zadovoljavaju zakonom propisane uslove za učešće u komisijama za tehnički pregled građevina.

VI

Stručna lica koja su već po ranijim Javnim pozivima podnijeli dokaze o ispunjavanju uslova za učešće u komisijama za tehnički pregled građevina, nisu u obavezi da dostavljanju dokaze o ispunjavanju istih, izuzev onih dokaza koji nedostaju u članu  III ovog Javnog poziva, ali su u obavezi da se prijave na Javni  poziv.

Općinski načelnik

Nanić Mersudin, dipl. ing. inf.