Sinoć je sa akšamskim ezanom, u 18:15 sati, pucnjem iz topa koji je postavljen u ulici Alije Kedića iznad Bužima, ozvaničen početak mjeseca ramazana.
Tokom čitavog mjeseca ramazana pucanj iz topa označavat će početak iftara za postače do posljednjeg pucnja koji će najaviti bajram-namaz.
Ramazanski top postao je istinska atrakcija kod naših sugrađana, posebno onih najmlađi.
„Ovo je druga godina da se na ovaj način obilježava početak ramazana i početak posta, odnosno vrijeme iftara u našem Bužimu. Ujedno sa ove lokacije gdje će se svako večer pucnjem iz topa označavati vrijeme iftara želim uputiti čestitku povodom mjeseca ramazana svim muslimanima u BiH i dijspori sa porukom da ovaj najodabrniji mjesec u godini provedete u dobrom zdravlju, istinskom ibadetu, međusobnom uvažavanju i neka nam ovaj ramazan donese vlastitu, porodičnu i društvenu sreću te našoj domovini i našem Bužimu mir, sigurnost i prosperitet u svakom smislu riječi“,kazao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić.
Ramazan šerif mubarek olsun!
NAČELNIK OPĆINE BUŽIM
Mersudin Nanić, dipl.ing.inf.