Povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine svim građankama i građanima općine Bužim u zemlji i dijaspori upućujem iskrene čestitke.

Danas sa ponosom slavimo ovaj važan događaj, jedan od najvažnijih datuma u historiji države Bosne i Hercegovine, prisjećajući se svih naših građana koji su svojim životima hrabro branili nezavisnost i slobodu naše države u kojoj danas uživamo.

Prije trideset i jednu godinu građani Bosne i Hercegovine su se na referendumu koji je održan 29.februara i 1. marta 1992. godine opredijelili za nezavisnu, suverenu, samostalnu i cjelovitu Bosnu i Hercgovinu, državu ravnopravnih građana i naroda.

Ovim putem Vas obavještavamo da će se večeras u Sali Centra za kulturu, sport i informisanje Bužim održati svečana akademija povodom obilježavanja trideset i prve godišnjice nezavisnosti BiH sa početkom u 19,30 sati, te Vas pozivam da svojim prisustvom uveličate ovaj važan datum.

SRETAN DAN NEZAVISNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!

Općinski načelnik

Mersudin Nanić