Sinoć su u maloj sali Centra za kulturu, sport i informisanje, a povodom obilježavanja Dana općine Bužim, dodijeljene  nagrade za najbolje fotografije III Foto konkursa “Nedžib Vučulj”. Moderator Sead Emrić podsjetio je sve prisutne na lik i djelo Nedžiba Vučelja koji je ostavio neizbrisiv trag u bošnjačkoj književnosti, novinarstvu i fotografiji.

V.d. direktora Centra za kulturu, sport i informisanje Vahidin Veladžić dodijelio je nagradu za drugo mjesto po Foto konkursu “Nedžib Vučelj, a nagrađena je Jasmina Muratović.  Nagradu za prvo mjesto uručila je kćerka Nedžiba Vučelja , a ova nagrada pripala je Saidu Mulaliću iz Bužima. Nagradu je u ime dobitnika koji se nalazi u Sloveniji preuzela njegova sestra Skenderović Haseda. Treće mjesto pripalo je Jadranki Mamić iz Crne Gore i nagrada će autorici fotografije “Čekalica” biti dostavljena poštom.

U nastavku programa održana je promocija knjige “Rane naših roditelja” autota Damira Mašića iz Bihaća. Promotor ove knjige Sead Emrić predstavio je ovog mladog autora i njegovu jedanaestu knjigu-novelu u

Autor Damir Mašić govorio je o svom radu i nastojanju da svake godine izda nekoliko knjiga koje će doći do čitatelja, te posebno istakao:- “Knjiga Rane naših roditelja je spomenik našim roditeljima kao zahvalnica za sve što su uradili za nas. Priča o dvoje ljudi koji se bore sa iskušenjima kroz život i nedaćama koje su ih snašle, kao jedna siromašna porodica, kojih je danas u svijetu mnogo. Želio sam da se ljudi s tim solidarišu kada čitaju knjigu