Udruženje hor duhovne muzike i sevdaha „Gazija“ Bužim već skoro tri decenije egzistira i oduševljava svojim nastupima, koncertima i novim projektima koji afirmišu kulturno duhovno naslijeđe i bosansku sevdalinku. Tako su u čast obilježavanja velikog jubileja 25. novembra Dana državnosti Bosne i Hercegovine priredili pjesmu i spot pod nazivom „Domovina“.
Tim povodom, općinski načelnik Mersudin Nanić uputio je čestitku u kojoj stoji: -“Ponosan sam danas na sve Bužimljanke i Bužimljane, na Udruženje hor duhovne muzike i sevdaha „Gazija” i na sve one što su učestvovali u pripremi i realizaciji spota koji na najbolji mogući način predstavlja, ne samo Bužim i hor Gazija, već predstavlja našu Domovinu Bosnu i Hercegovinu baš onakvom kakva jest, sa smaragdno čistim modrim rijekama i jezerima, zelenim planinama i nedirnutom prirodom. U to ime čestitam horu „Gazija” na realizaciji još jednog projekta čiji smo bili generalni sponzor. Općina Bužim i ja kao načelnik uvijek ćemo biti uz ovakva Udruženje i ovakve projekte koji promovišu našu jedinu Domovinu Bosnu i Hercegovinu i naš ponosni i viteški grad Bužim”.
Kako izgleda novi spot i kako zvuči nova pjesma pod nazivom „Domovina“ pogledajte i poslušajte ispod: