U sklopu manifestacije “Slobodarski dani viteškog grada Bužima 2022” KUD „Sevdah“ u Bužimu je  bio domaćin kulturno umjetničkim društvima iz Bosanske Otoke, Mostara i Kozarca.

Pred više hiljada ljubitelja folklora na Trgu Alije Izetbegovića u Bužimu  nastupili su KUD “Kozara” iz Kozarca, KUD „Mladost” iz Bosanske Otoke, KUD iz Mostara “Bijelo polje”, kao i domaćin KUD „Sevdah“, koji se za ovu priliku predstavio sa veoma bogatim spletovima igara. Kud „Sevdah“ nastupio je sa tri koreografije, a svaki put sa novom folklornom grupom i drugačijim nošnjama, pokazaujući izuzetno veliko iskustvo, ali i mladost koja dolazi. I ostala folklorna društva predstavila su se igrama i pjesmama uz veliko oduševljenje publike koja je znala nagraditi predivne koreografije i spletove igara.