I ove godine na području općine Bužim u sklopu projekta „Marka građani-marka Općina“ gradit će se čak 81 putni pravac ukupne vrijednosti veće od 2 miliona KM, a danas su potpisani ugovori za prvih deset u osam Mjesnih zajednica.

Ugovore su danas nakon provedene tenderske procedure potpisali načelnik općine Bužim Mersudin Nanić i direktor firme Kovgrad doo Bužim Safet Kovačević.

1. NP „Donji Dervići“, MZ Konjodor

2. NP „Muminovići-Pašin brod“, MZ Lubarda

3. NP „Pajalići preko vode“, MZ Konjodor

4. NP „Lelića mlin – Pašića majdan“ MZ Mrazovac

5. NP „Mezarje džemata Kamenica“, MZ Bužim

6. NP „Cinska dolina 2“, MZ Zaradostovo

7. NP „Put za Duranoviće“, MZ Varoška Rijeka

8. NP „Lelića mlin-Aličići“, MZ Mrazovac

9. NP „Prokop- Erdići“, MZ Radoč

10. NP „Zelići“, MZ Brigovi

Vrijednost potpisanih ugovora iznosi 804.236,03 KM, a sredstva su obezbejeđa u budžetu općine Bužim, od strane građana i Vlade USK.

-„Ovu radnu sezonu počinjemo onako kako smo je  protekle godine završili sa realizacijom projekata koji znače razvoj naše općine. U ovoj godini nastavljamo pored ostalih i sa projektima izgradnje nekategorisane putne mreže u svim Mjesnim zajednicama na području naše općine za dobrobit svih građana općine Bužim u vrijednosti oko 2 miliona konvertibilnih maraka“– istakao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić prilikom potpisivanja ugovora.